آتلیه عروس
آلبوم دیجیتال
آلبوم دیجیتال
آلبوم دیجیتال
آلبوم دیجیتال
آلبوم دیجیتال

facebook   instagram   telegram

آلبوم‌ دیجیتال عروس

اغلب آلبوم‌ دیجیتال عروس که در حال حاضر می‌بینید، در یکی از دو دسته آلبوم  ساده و ژورنالی قرار می‌گیرند.البته هر دوی این آلبوم‌ دیجیتال می‌توانند در پوشش‌های زیبای چرم یا جیر با جلد‌های حرفه‌ای و زیبا ارائه شوند. اما یک تفاوت اساسی بین این  دو آلبوم‌ دیجیتال است. آلبوم‌ دیجیتال ساده که در کشور‌های اروپایی به آلبوم‌های Matted هم معروفند.

آلبوم‌ دیجیتال دیگر انواع طراحی شده یا Flush-mount هستند.که به آلبوم دیجیتال ایتالیایی هم معروفند.این آلبوم‌ دیجیتال عروس از نظر طراحی هیچ محدودیتی به جز مهارت عکاس و تصور طراح آن ندارند.

آلبوم دیجیتال

آلبوم دیجیتال

طراحی این آلبوم‌ دیجیتال بسته به شخصی که آنها را طراحی می‌کند از طراحی‌هایی شبیه به همان آلبوم‌ دیجیتال قبلی تا صفحاتی رویایی شبیه به مجلات مد متفاوت است.

 یکی از نقاط مشترک اغلب صفحاتی که به این صورت طراحی می‌شود، استفاده از عکس‌ها به صورت ترکیبی است. به طوری که عکس‌ها به گونه‌ای قرار می‌گیرند که در همدیگر و در زمینه ادغام می‌شوند.

شرکت‌های یا سایت‌های طراحی: این روش کاربرد زیادی در ایران ندارد. در حقیقت شرکت‌های طراحی آلبوم‌ دیجیتال این روز‌ها در ایران همان شرکت‌های صحافی آلبوم دیجیتال هستند. طراحان این شرکت‌ها برای تسریع در کار معمولا از یک سری طرح‌های آماده استفاده می‌کنند.که پیش از این توسط فتوشاپ به صورت لایه‌ باز طراحی شده است. تقریبا هیچ کس طراحی آلبوم‌ دیجیتال لایه‌باز خود را در اختیار عکاس قرار نمی‌دهد.

نرم‌افزارهای طراحی آلبوم‌ دیجیتال

یک سری نرم‌افزارهای طراحی آلبوم‌ دیجیتال به طور اختصاصی برای طراحی آلبوم‌ دیجیتال عروس ساخته شده‌اند که از آن جمله می‌توان به Art Leather, Leather Craftsmen, Zookbinders و PictoBooks اشاره کرد. قیمت‌های آنها از مقادیر بسیار کم تا بسیار زیاد متغیر است که در هر حال به دلیل اینکه در ایران موجود نیستند و باید آنها را به صورت قفل شکسته خریداری کنید، باید هزینه یکسانی برای تهیه آنها پرداخت کنید.
فتوشاپ: معمولی ترین و شاید قوی‌ ترین روشی که برای طراحی
آلبوم‌ دیجیتال عروسی وجود دارد استفاده از فتوشاپ است. این نرم‌افزار قدرتمند به عکاسان امروز امکان می‌دهد از ابتدا تا انتهای کارآلبوم‌ دیجیتال را توسط خود برنامه و پلاگین‌های جانبی آن در اختیار بگیرند و به اتمام برسانند.