آتلیه عروس
آموزش عکاسی پرتره
آموزش عکاسی پرتره
آموزش عکاسی پرتره
آموزش عکاسی پرتره
آموزش عکاسی پرتره

facebook   instagram   telegram
  • آموزش عکاسی پرتره

  • استفاده از نکات زیر می تواند شما را به یک عکاس پرتره حرفه ای تبدیل کند.
  • زمان استفاده از تنظیم جبران نوردهی (Exposure Compensation)
  • زمانی متوجه این موضوع می شوید که از سوژه عکس تمام چهره می گیرید و یا در صحنه مقدار زیادی رنگ سفید وجود داشته باشد که عکاسی از عروس در لباس سفیدش بهترین مثال است. برای روشن تر کردن سوژه زمانی که در حالت AV (تقدم دیافراگم) عکاسی می کنید، می توایند با تنظیم جبران نوردهی در عکس پرتره مشکل را حل کنید، به این صورت که مقدار Exposure Compensation را به مقدار ۱ پله بالا ببرید تا صورت شخص داخل عکس روشن تر شود.


آموزش عکاسی پرتره

بهترین سرعت شاتر
وقتی سرعت شاتر را تنظیم می کنید، به فاصله کانونی لنز هم توجه کنید، چرا که ممکن است با تنظیم سرعت شاتر نادرست عکسی مات داشته باشید. قانون کلی این است که هرچقدر فاصله کانونی تان بود، سرعت شاتر را از آن عدد بیشتر انتخاب کنید. به عنوان مثال با فاصله کانونی ۲۰۰mm سرعت ۱/۲۵۰ ثانیه را برای شاتر انتخاب کنید.
سازگاری با مدل
 سعی کنید با مدل خود ارتباط بر قرار کنید، برای یک عکس پرتره خوب این کار ضروری است.
در حین عکاسی جدی نباشید، سعی کنید فضای شادی به وجود بیاورید.عکسهایی که می گیرید را به مدل نشان دهید تا به او اطمینان دهید که در عکس زیبا است به مدل ژست ها و حالت های مختلفی بدهید.


کادربندی خلاقانه
در کادر بندی حساسیت به خرج ندهید. معمولاً عکاسها عقب می ایستند، و فکر می کنند بهتر است عکس تمام قد بگیرند و یا در نهایت عکسی از نیم تنه بالای فرد بگیرند. روی مدل زوم کنید، کل کادرتان را از مدلتان پر کنید تا بتوانید کادر جذاب تری پیدا کنید.
نکات فوکوس کردن
وقتی از دیافراگمی باز برای عکاسی استفاده می کنید.مخصوصا f2.8 و بازترعمق میدانی بسیار کم خواهید داشت، در این شرایط باید بیشتر بر روی نقطه فوکوس دقت کنید.
استفاده از فلاش به عنوان نور پر کننده (Fill Flash) در روز آفتابی