آتلیه عروس
آموزش عکاسی
آموزش عکاسی
آموزش عکاسی
آموزش عکاسی
آموزش عکاسی

facebook   instagram   telegram

آموزش عکاسی


در آموزش عکاسی ابتدا شناخت دوربین و طرز کار با منو دوربین و آشنایی با انواع لنز و بدنه دوربین و پس از آن شناخت اصطلاحات عکاسی , آشنایی با انواع عکاسی  می باشد.
درقدم اول در آموزش عکاسی , آشنایی با دوربین و طرز کارکردن آن مهم است . امروزه عکاسان با دوربین های DSLR عکاسی میکنند. که برای آموزش عکاسی شیوه یادگیری را ساده تر کرده است.
دیافراگم : دیافراگم که با نماد F  مشخص شده است . در آموزش عکاسی بسیار مهم است. دیافراگم را می توان به چشم انسان شباهت دهیم با تشبیه کردن می توانیم آموزش عکاسی را سهل تر کنیم. چشم باز برابر است با دیافراگم کاملا باز و بیشترین مقدار نور وارد شده به دریچه دیافراگم را دارد.

سرعت شاتر
موضوع دیگر در آموزش عکاسی سرعت شاتر است. سرعت شاتر فاصله زمانی است که شاتر دوربین باز بوده و نور روی سنسورهای الکترونی دوربین دیجیتال ما اثر می کند. برای فهم بیشتر shutter speed در آموزش عکاسی , سرعت شاتر عاملی است که زمان ورود نور را به دوربین برای یک عکس ثبت می شود. که از یک صفحه پلاستیکی ساخته شده است که میزان نور را روی حسگر تصویر کنترل میکند.

مبحثی دیگر که در آموزش عکاسی مورد بررسی قرار می گیرد. ضریب برش (crop factor ) می باشد. که در آموزش عکاسی به اندازه سنسور بستگی دارد. دوربین هایی که کمتر از فول فریم هستند. به لنزهایی نیاز خواهید داشت که x 1.0 فاصله کانونی کمتر نیاز دارد. به عنوان مثال در آموزش عکاسی دوربین با ضریب برش 1.0 برابر کوتاه تر از 0.5 میلیمتر استاندارد باشد. تعدادی از تولید کنندگان لنزهای استاندارد 50 میلیمتری را برای برآوردن این نیاز تولید میکند. در آموزش عکاسی استفاده از یک لنز 05 میلیمتری بر روی دوربین با یک سنسور کوچکتر از فول فریم منجر به برش خوردن ( کراپ شدن ) تصویر می شود.
اکثر دوربین های SLR قبلا به طور کامل با یک لنز استاندارد فروخته میشدند. اما امروزه متاسفانه لنزهای استاندارد. به اندازه قبل رایج نیستند. اما برای آموزش عکاسی هنوز هم یک بخش عالی از کیفیت هر عکاس هستند. در آموزش عکاسی از آن میتوان برای طیف گسترده ای از عکس ها استفاده کرد. و برای محیط ای داخلی و فضای باز مناسب هستند.
مبحث دیگر در آموزش عکاسی ایزو می باشد. اکثر DSLR ها از بازه ایزو 100 تا 6400 برخوردارند. که هر چه بالاتر باشد حساسیت حسگر به نور بیشتر می باشد. در آموزش عکاسی با افزایش ایزو می توانیم دیافراگم مورد نظرمان از سرعت شاترهای بالاتری بهره ببریم و این موضوع کاربرد های بسیاری دارد. در آموزش عکاسی , هنگامیکه دوربین را در دست میگیریم با افزایش سرعت شاتر می توانیم اثر لرزش دوربین را به ویژه در شرایط کم نور کاهش دهیم و همچنین با افزایش سرعت شاتر قادر خواهیم بود از سوژه های متحرک مثلا در عکاسی ورزشی یا حیات وحش عکاسی کنیم.
مبحثی دیگر که در آموزش عکاسی مورد توجه قرار میگیرد. آشنایی با لنزها و مفاهیمی از جمله فاصله کانونی می باشد.

در آموزش عکاسی با افزایش ایزو ما می توانیم از دیافراگم بسته تری استفاده نماییم از این رو عکس های منظره عمق میدان بهتری خواهد داشت. و تمامی اجزا آن به صورت شارپ ثبت می گردد. البته در آموزش عکاسی افزایش ایزو معایبی نیز دارد. که مهم ترین معایب در آموزش عکاسی کاهش کیفیت عکس است. در آموزش عکاسی با بالا بردن ایزو نویز افزایش یافته و عکس دانه دانه به نظر میرسد.
نکته دیگر در بحث آموزش عکاسی این است که دوربین های جدید DSLR می توانند به خوبی نویز را در ایزو بالا کنترل کنند. همچنین با فتوشاپ می توانیم عکس ها را ویرایش و نویز آن را کاهش داده. برای عکاسی از حشرات به علت حرکت سریعشان , در آموزش عکاسی ایزو را افزایش داده تا بتوانیم در حد امکان سرعت شاتر را افزایش دهیم.
در آموزش عکاسی ما دوربین را به حالت تقدم دیافراگم IAV قرار میدهیم. اگر به دیافراگم بازتر یا نور بیشتر احتیاج داریم. دیافراگم را تا F/5.6 افزایش میدهیم. همچنان شارپ بودن عکسمان حفظ می شود. سرعت شاتر باید مناسب فاصله کانونی باشد. تا حرکت سوژه را متوفق نماییم. سرعت شاتر معادل 100/1  ثانیه یا بیشتر برای این نوع عکاسی مناسب است.