آتلیه عروس
ادیت عکس
ادیت عکس
ادیت عکس
ادیت عکس
ادیت عکس

facebook   instagram   telegram

نرم افزار ادیت عکس Picasa 

تازه دوربين ديجيتال خريده ايد و كلي ذوق عكاسی دارید.  تعطيلي‌هاي آخر هفته هم فرصت خوبي بوده تا با دوربين عزيزتان بدون نگراني از نداشتن فيلم و هزينه‌هاي ديگر دوربين‌هاي آنالوگ تا مي‌توانيد عكاسي كنيد.حالا شما مانده‌ايد و چند گيگابايت عكس! مفت بوده است ديگر! همين طور فلاش زده‌ايد و الان در ميان آنها گم شده‌ايد. هر جاي رايانه تان سرك مي‌كشيد عكس‌ها بدون هيچ نظمي ريخته شده‌اند.يكي از نرم افزارهاي خوب در اين زمينه Picasa  است. آخرين ويرايش اين برنامه را مي‌توانيد  به صورت رايگان با حجم فقط حدود 6 مگابايت دانلود كنيد و براي هميشه آدم منظمي شويد.براي دانلود نرم افزار پيكاسا به آدرس http://www.filehippo.com/downloadpicasa  برويد. پيكاسا كارهاي ديگري را هم انجام مي‌دهد.اگر شما داراي آدرس ايميل در سايت gmail  هستيد مي‌توانيد با كليك روي Email  در پايين صفحه از پيكاسا بخواهيد تا عكس‌هاي شما را به صورت اتوماتيك خودش از طريق Gmail ارسال كند.شما فقط كافي است شناسه كاربري و كلمه عبورتان را براي يكبار در پيكاسا وارد نماييد تا ديگر خودش بقيه كارها را انجام دهد. نرم افزار پيكاسا عكس‌هاي انتخابي شما براي ارسال را فشرده كرده و همراه متني ارسال مي‌نمايد .امكان ديگر نرم افزار پيكاسا ساخت فيلم از عكس‌هاي شما مي‌باشد. عكس‌هاي شما خاطراتي هستند كه ديگر هيچ كس نمي‌تواند آنها را براي شما تكرار كند.با اين كارها نوه‌ها، نتيجه‌ها و نديده‌هايتان  براي مرور خاطرات مي‌توانند به راحتي روي آلبوم‌هاي شما كليك كرده و لذت ببرند.

ادیت عکس

فتوشاپ
فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای است و توسط  Adobe Systemsm گسترش یافته که برای ساختن عکس ها به کار می رود. تمام افرادی که با عکاسی سرو کار دارند به نحوی محتاج این نرم هستند. فتوشاپ در عصر تکنولوژی امروز یک نرم افزار به شمار نمی آید. بلکه اهمیت آن  به شکلی است . که می توان آن را در گروه صنعت ها به شمار آورد . این برنامه هیجان انگیز محبوب ترین برنامه در حیطه ی ایجاد و اصلاح عکس است . این نرم افزار اجازه می دهد که کاربران تصاویر خود را به راحتی دستکاری , برش , تغییر اندازه و ... دهند. می توان گفت این نرم افزار مکمل هنر عکاسی است. یعنی تمام نقوص عکس از جمله پرسپکتیو نادرست , نورهای اضافه یا کم , زیباسازی صورت سوژه , و هم چنین اندام وهزاران کاربرد دیگر از جمله وظایف این نرم افزار است. در واقع عکاسی که فتوشاپ نداند نمی تواند. عکس ایده آلی خلق کند. فتوشاپ ارتباط قوی با دیگر نرم افزارهای Adobe برای ویرایش , ساخت انیمیشن و CD های آموزشی دارد. فایل ها در فرمت اختصاصی فتوشاپ PSD می تواند به After effects  , Illustrator  , Premier  , Image Ready  , Encore DVD منتقل شود و بالعکس , از آن ها به فتوشاپ منتقل شود.

تاریخچه فتوشاپ
در سال 1987 , توماس نول , دانشجوی دکترای دانشگاه میشیگان موفق به نشان دادن تصاویر سیا و سفید در 1 بیتی صفحه نمایش سیاه و سفید شد . سپس برادرش آن را به عنوان یک برنامه ویرایش کامل توسعه یافت . در سپتامبر 1988 یک قرارداد بین برادران نول و Adobe بسته شد. برادران نول کار خود را با فتوشاپ آغاز کردند. و اولین نسخه فتوشاپ 0/1 را در سال 1990 منتشر شد.
کاربردهای فتوشاپ
کاربردهای فتوشاپ بخش عمدهای از محیط اطراف ما را پر کرده است. عکس های پرسنلی , پوسترها , تبلیغاتی , سربرگ ها , کارت های ویزیت , رابطه گرافیکی نرم افزارها , تیتراژ فیلم ها , محیط گرافیکی , سایت ها و ... همگی برای خلق شدن و زیباتر شدن باید از زیر دست فتوشاپ رد بشوند.

ادیت عکس