آتلیه عروس
عکاس خوب
عکاس خوب
عکاس خوب
عکاس خوب
عکاس خوب

facebook   instagram   telegram

عکاس خوب

عکاس خوب  به مرور زمان و با تمرینات پیگیر و مداوم طوری چشمانش را تربیت میکند که دنیا را به شکل دیگری ببیند.  عکاس خوب زوایایی در عکاسی انتخاب میکند که برای یک فرد دیگر یا قابل دیدن نیست و یا خیلی عادی و معمولی به نظر می‌آید. یک عکاس خوب همیشه و در هر شرایطی خودش را در شرایط زیبا قرار میدهد. مثل همه ما که غذای بدمزه نمیخوریم و یا در محیطی با بوی بد قرار نمیگیریم، او هم در محیطی که تصویر بد در آن باشد اذیت میشود.

عکاس خوب

کم کم روحیه او به این زیبایی عادت میکند و وقتی عادت کرد دیگر نمیتواند عکس نازیبا خلق کند. چون اول از همه خود عکاس است که از دیدن آن عکس اذیت میشود. کسی که اینچنین روحیه‌ای داشته باشد نمیتواند عکس بد و زشت به مشتری، مدل یا سوژه‌اش تحویل بدهد.در تصویرسازی و عکاسی هم یک عکاس خوب  باید با اصول و دستورزبان تصویر آشنایی داشته باشد. عکاس خوب و تصویر ساز این اصول را با مشقت و به مرور زمان در کارگاه ها و یا دانشگاه می آموزد.

و با مهارت در استودیوی خود به کار میبنند.خیلی از کسانی که در شروع کار عکاسی هستند آرزوی داشتن ابزار و ادوات حرفه‌ای را دارند و فکر میکنند که اگر آنها داشتند خیلی عکسهای خوبی میتوانند خلق کنند. ولی نکته اینجاست که داشتن این ابزارها و وسایل یک طرف است و بلد بودن کار با آنها  و گرفتن یک خروجی مطلوب طرفی دیگر. یک عکاس خوب باید مهارت کافی در نرم افزار های ادیت عکس داشته باشد. فتوشاپ در ظاهر نرم افزار ساده ایست. ولی عمق و توانایی بالای ای نرم افزار برای هر کسی قابل دسترسی نیست. باید تمرین کرد. زمان گذاشت و روی عکسهای مختلف تجربه کرد تا به توانایی بالا در آن رسید. یک عکاس خوب باید به خواندن مقالات مختلف، دیدار با اساتید مختلف در فتوشاپ و انتقال تجربه از آنها با گذر زمان به مهارت و در نتیجه به یک عکاس خوب تبدیل میشود.يك عكاس خوب در هواي بد شناخته مي شود.يك عكاس خوب مانند يك مهندس اندازه گيري مي كند، مانند يك فيلسوف فكر مي كند و دنيا را مانند يك شاعر مي بيند.با عكاسي كسي چيزي نمي گويد بلكه یک عکاس خوب آنچه را بايد گفته شود به نمايش مي دهد.اگر شما عكاس خوب باشيد حتي از گرد و غباري كه روي لنز نشسته است براي گرفتن عكس بهتر كمك مي گيريد.از عکاس خوب پيروي كنيد تا زمانيكه خودتان یک عکاس خوب شويد.شما عكاس خوب مي شويد اگر بدانيد كه چه چيزي سبب مي شود شما عكاس بدي باشيد.يك عكاس خوب سوژه عكاسي را حتي از پشت يك مه غليظ توصيف مي كند.دوربين هاي اتوماتيك لزوماً عكسهاي زيبايي نمي گيرند آنها فقط متخصص فني خوبي هستند نه يك عکاس خوب.