آتلیه عروس
عکاسی اسپرت
عکاسی اسپرت
عکاسی اسپرت
عکاسی اسپرت
عکاسی اسپرت

facebook   instagram   telegram

عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت در ایران و کشورهای دیگر معنای متفاوتی دارد. منظور از عکاسی اسپرت همان عکاسی فشن است. در واقع عکاسی اسپرت یک اصطلاح عامیانه و شاید هم غلط است.عکاسی اسپرت یکی از سخت ترین و محبوب ترین انواع عکاسی است که عالی‌ترین دستاورد آن ثبت تصویر در لحظه اوج یک حرکت ورزشی است. عکاسی اسپرت احتیاج به برنامه‌ریزی و مهارت دارد و تمامی انواع ورزش‌ها را شامل می‌دهد. به عبارت دیگر عکاسی ورزشی حرفه‌ای شاخه‌ای از عکاسی خبری ( عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم به عکس‌هایی گفته می‌شود که پبام و هدف اصلی آنها خبر رسانی است است، و آنگونه که کارشناسان رسانه تعریف می‌کنند؛ عکاسان خبری، همان نویسندگان مقاله و مخبران خبر به وسیله تصویر یا همان عکس هستند . فتوژرنالیسم، عنوان یا مضمون مقدم بر عکس است و باید به مخاطبان و بینندگان و کسانی که داوری می‌کنند کمک کند تا خودشان داستان یا ماجرا را کشف کنند. ) درحالی که عکاسی اسپرت غیرحرفه‌ای زیرشاخه‌ای از عکاسی عامیانه است.
عکاسی اسپرت شاخه بسیار جذابی از عکاسی است به شرط آنکه عکاس بتواند تفکرو سلایق خود را در عکس بگنجاند. اصلی‌ترین کاربرد عکاسی اسپرت در مطبوعات و رسانه‌ها است. عکاسی اسپرت حرفه‌ای معمولا برای روزنامه‌ها، آژانس‌های خبری بزرگ و یا مجلات تخصصی ورزشی کار می‌کنند. با این‌همه از این نوع عکاسی برای تبلیغات به منظور افزایش شهرت برندی خاص و یا ترویج ورزش نیز استفاده می‌شود.
البته در ایران عکاسی اسپرت به معنای دیگری به کار می رود که در زیر نمونه کارهای آتلیه روزبه را مشاهده می کنید .

عکاسی اسپرت

نکاتی در خصوص عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت یکی از شاخه های پرطرفدار عکاسی به شمار می آید. که عالی ترین دست آورد آن ثبت تصویر در لحظه اوج حرکت است. عکاسی اسپرت به شرط آنکه عکاس بتواند سلیقه و تفکر خود را در عکس جای دهد. در عکاسی اسپرت چند نکته حائز اهمیت است. که در این مقاله به آن اشاره میکنیم. اول از همه شما باید لباس مناسب داشته باشید. اگر زوج هستید باید لباس هایتان هماهنگی لازم را داشته باشد. که عکس را جذاب مبکند. نکته بعدی آرایش خاص و متفاوت است. بالاخص برای خانم ها از ملزومات عکاسی اسپرت است. این آرایش می تواندشامل آرایش خاص در موها نیز باشد. اکسسوری ها نقش مهمی در بهتر شدن عکس دارند. این مجموعه می تواند شامل گردنبد , گوشواره , دست بند , کمربند و ... باشد. لباس های خاص نقش بسیار مهمی در گیرایی این عکس ها دارند. به همین دلیل برخی برندهای مد به دنبال خلق لباس های خاص و متفاوت هستند. در محیط استودیو می توانید عکس های خوبی در این زمینه بگیرید. چرا که شرایط نور را به دلخواه تنظیم کرده و از ایجاد سایه های ناخواسته جلوگیری می کنید. در عکاسی اسپرت راحتی سوژه بسیار اهمیت دارد. بنابراین نداشتن اضطراب و استرس بسیار کار عکاسی را راحت تر می کند.