آتلیه عروس
عکاسی تایم لپس
عکاسی تایم لپس
عکاسی تایم لپس
عکاسی تایم لپس
عکاسی تایم لپس

facebook   instagram   telegram

عکاسی تایم لپس

عکاسی تایم لپس


برای عکاسی تایم لپس , تنها چیزی که لازم دارید دوربین و نرم افزار time lapse است . از نظر عده ای عکاسی تایم لپس بسیار سخت و پیچیده است. و حتی عجیب ولی در حقیقت کار بسیار ساده ای است. از نکات مهم این است که برای ایجاد زمان به تایمر احتیاج داریم . که دوربین های pentex  و  Nikon  این ویژگی را دارا هستند. اگر دوربین شما این قابلیت را ندارد می توانید از برنامه های کنترل دوربین با موبایل و تبلت استفاده کرد. هرعکس یک فریم از ویدیو خواهد شد. ( در یک ثانیه از فیلم 25 فریم وجود دارد) به این معنی که اگر در یک ثانیه یک عکس گرفته شود . بعد از یک دقیقه 60 فریم خواهید داشت. که حدودا دو ثانیه ویدیو شما را تشکیل می دهد.

سوژه هایی که زود و سریع حرکت می کنند عکاسی با فاصله زمانی یک ثانیه تا دو ثانیه اما سوژه هایی که سرعت پایین تری حرکت می کند با فاصل زمانی 10 ثانیه انتخاب کنید تا حرکت آن ها واضح تر باشد. در آخر کار تمامی عکس هایی که گرفته می شود. باید تبدیل به ویدیو شود. که یکی از برنامه های خوب و رلیگان است. برای ساخت تایم لپس google picase یک برنامه بسیار خوب است.
تنظیمات دوربین :
برای اینکه اطمینان از نور دهی و رنگ و فوکوس عکس ها در تایم لپس یکی است و تغییری نکرده بهترین کار این است که دوربین را در حالت دستی قرار دهید حتی لنز را هم بر روی فوکوس دستی بگذارید تا فوکوس آن در عکس ها تغییری نکند.
باید تصمیم بگیرید که بین هر دو عکس چه قدر زمان وجود دارد. و این بستگی به تغییر سرعت سوژه دارد. که از چه منظره ای می خواهید عکاسی کنید. ( حرکت ابرها , روشن شدن هوا و ...)