آتلیه عروس
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی

facebook   instagram   telegram

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی نوعی از عکس است که با ترکیب ایده هایی از کارفرما و عکاس یک ایده تبلیغاتی خوب خلق می گردد. عکاسی تبلیغاتی می تواند عکاسی از یک محصول شرکتی، عکاسی از یک اتفاق یا مناسبت سازمانی و یا عکاسی جهت چاپ روی یک بیلبورد باشد. به طور کلی محدودیتی در ایده یک عکاسی تبلیغاتی نیست. باید در نظر داشت نور و کیفیت یک عکاسی تبلیغاتی بسیار حایز اهمیت است.

در بعضی موارد لازم است در عکاسی تبلیغاتی عکاسی ماکرو نیز انجام شود.جذابترین عکاسی تبلیغاتی معمولا با نرم افزارهای طراحی  با یک ایده غیر واقعی ترکیب می شوند.آتلیه روزبه، یک تیم متخصص  عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی را گرد هم جمع کرده که به جزییات اینگونه عکسها بسیار اهمیت می دهد.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی


اولین تبلیغات تصویری از غارهایی آغاز شده که انسان های اولیه در آن زندگی میکردند. بیان اسم عکاسی تبلیغاتی برای هر کسی یاد آور تصاویر بسیار ساده و کوتاه است. در حال حاضر عکاسی تبلیغاتی جای خود را در صفحاتمهم مجلات پیدا کرده است. تبلیغات به معنای شناساندن محصول به مصرف کننده است. منظور از شنااندن متقاعد کردن مصرف کننده است. تلیغات تز راه های مختلفی انجام می شود. مانند چاپ بروشور , درج در روزنامه , چاپ بنر , فیلم و ... اما مهم ترین طریق تبلیغات بدون شک عکاسی است. همه راه های تبلیغاتی سرچشمه از عکس می گیرند. به عنوان مثال بروشوری تاثیر گذار و قوی تر است که عکس بهتر و مفهومی تری داشته باشد. اگر عکس به معرفی یک محصول خاص یا فرد خاصی بپردازد. و هدف آن متقاعد کردن بییننده برای جذب آن موضوع باشد. می توان آن عکس را عکاسی تبلیغاتی نام نهاد. عکاس خوب تبلیغاتی در مجموع باید چندین ویژگی داشته باشد.
1.    شناخت جامعه و محیطی که قرار است عکس در آن نشر کند.
2.    شناخت تاثیر عوامل مختلف بر ذهنیت افراد
3.    معرفی ویژگی های محصول
4.    استفاده از نوآوری و خلاقیت در راستای تفهیم ویژگی ها

هر نوع عکسی که در زمینه ی معرفی , تبلیغ یا فروش محصولی باشد. جزء عکاسی تبلیغاتی محسوب می شود. سفارش دهندگان عکس تبلیغاتی ارگان های دولتی , صاحبان صنایع , بخش های بازرگانی و اقتصادی , روابط عمومی ها و سازمان های تبلیغاتی و حتی گرافیست ها , طراحان صنعتی  , طراحی وب و بسیاری دیگر می باشند. هر چقدر عکاس علمش در زمینه سفرشات بیشتر باشد. نتیجه بهتری ارائه خواهد کرد.


عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی از همان لحظه تولد هنر عکاسی آغاز شد. در زمان های دور , عکاسی از انسان یا حیوان بسیار دشوار بوده زیرا باید بدون تحرک و ثابت می ایستادند تا از سوژه عکاسی شود. پس از فکر عکاسی انسان و حیوان یا هر سوژه ای که حرکت داشت می گذشتند. بهترین سوژه برای آن ها اشیاء , ساختمان ها بودند . که اولین عکسی که در تاریخ عکاسی گرفته شده بود. و به عنوان آغاز قلمرو ی عکاسی تبلیغاتی از یک دیوار خانه بود.

تبلیغات:

تبلیغات به معنی معرفی یک محصول به مشتری ( مصرف کننده ) است. منظور از معرفی شناسایی محصول , کاربرد آن , روش استفاده از آن , می باشد. تبلیغات این مسئولیت را به عهده دارد. که محصول مورد نظر را بهتر از آنچه که هست معرفی کند پس نیازمند عکاسی تبلیغاتی حرفه ای و با تجربه است. تبلیغات به صورت های مختلفی انجام می شود. فیلم , تیزر , روزنامه , چاپ , بروشور که مهمترین آنها عکاسی تبلیغاتی می باشد. یک تبلیغ خوب زمانی جذاب و خاص است که عکسی تاثیر گذار و عکاسی تبلیغاتی حرفه ای داشته باشد. پس با این وجود در زمینه عکاسی تبلیغاتی , عکس بیشترین تاثیر را دارد. هدف از عکاسی تبلیغاتی , ایجاد رقابت است.
بهترین عکاسی تبلیغاتی :
یک عکس تبلیغاتی خوب تمام ویژگی عکاسی را داراست. عکاسی تبلیغاتی باید تمامی زمینه های عکاسی را رعایت کند.
عکاسی تبلیغاتی را می توان به دو دسته تقسیم کرد :

1) معرفی محصول به وسیله خود محصول در عکاسی تبلیغاتی
2) معرفی محصول به وسیله عناصر دیگر در عکاسی تبلیغاتی

نکاتی مهم در عکاسی تبلیغاتی

در عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی 180 و 360 درجه با دیگر عکاسی ها تفاوت دارد. در نکته اصلی در عکاسی تبلیغاتی این است که باید از مورد استفاده آن کاملا اطلاع داشته باشیم تا متناسب با آن فضا و سایر موارد را در عکاسی تبلیغاتی فراهم آوریم.

در عکاسی تبلیغاتی پیش شروع کار حتما این سوالات را پرس و جو نمایید.

آیا عکس دارای شعار یا نوشته ای است؟آیا این عکس قرار است در مجله ای در قالب یک مقاله چاپ شود؟یا آیا این عکس برای قرارگرفتن در بستر اینترنت است؟

در عکاسی تبلیغاتی حتما باید نکات ذیل را مدنظر قرار داد تا از کیفیت عکاسی تبلیغاتی شما نکاهد. نکاتی نظیر : نوع دوربین ، میزان شدت رنگ در عکس یا تغییر دادن کنتراست تصویر، انتخاب فضای بسته و کوچک یا فضای باز و بی انتها و ...تمامی این نکات در سرنوشت عکاسی تبلیغاتی شما نقش بسزایی دارد . در اغالب عکاسی تبلیغاتی ، زیبایی عبارات و شعارهای موجود در تصویر از منظره یا دیگر اجزای موجود در عکس تبلیغاتی بیشتر اهمیت دارد و حتما بایستی این امر با کمک یک گرافیست حرفه ای صورت گیرد تا کیفیت عکاسی تبلیغاتی شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

درعکاسی تبلیغاتی توریستی انتخاب مکان و زیبا به نظر رسیدن معماری مکان انتخابی بسیار حائز اهمیت است.  سعی کنید در مراسم های سالیانه و جشن ها که خلاقیت، نوآوری و مطالعات جدید عکاسی تبلیغاتی خود را به معرض نمایش بگذارید و هر سال متناسب با شرایط اجتماعی و فرهنگی عکاسی تبلیغاتی خود را ارئه نمایید. رعایت نکات ذکر شده در خصوص عکاسی تبلیغاتی سبب میشود تا عکس های تبلیغاتی شما حرفه ای و بی نقص باشند.

نورپردازی عکاسی تبلیغاتی

در عکاسی نور از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر نور زیاد یا کم به سوژه برخورد کند. عکس را خراب میکند. نوردهی کار سختی است. ولی کمی دقت می خواهد و روش آسان برای نور ایحاد نور ملایم و نرم این است. که اطراف سوژه را با وسایل Diffuser تلطیف کننده نور بپوشانید. و یک نور از پشت و در ارتفاع 3 یا 4 متری به موضوع بتابانید. و حتی بهتر است. که یک یا دو نور جانبی هم اضافه شود. برای کنترل کامل نور بهتر است. از نورپردازیی استودیویی استفاده شود. و برای راحتی کار در استودیو می توان از فلاش های مختلف استفاده کرد. حتی می توان از نورهای Soft Box استفاده کرد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که نور اضافی عکس را خراب می کند. پس اگر به اندازه کافی نور دارید. پس زمینه جدا نورپردازی کنید.

عکاسی تبلیغاتی


عکاسی تبلیغاتی تمام خصوصیات عکاسی صنعتی را باید داشته باشد. عکاسی دارای سه جنبه علمی – صنعتی و هنری است. عکاسی تبلیغاتی توسط یک فرد کشف نشده است. بلکه نتیجه تلاش بسیاری ازافراد در زمینه های مختلف در طول زمان است. برای ساده بیان کردن عکاسی تبلیغاتی می توان گفت که عکاسی تبلیغاتی باید به گونه ای باشد. که بیینده را به خرید کالا تشویق کند. عکاسی تبلیغاتی باید آنقدر حرفه ای و خاص باشد. تا عکاس با یک عکس جلب آن شود. پس نیازمند تجربه بالا و دانش علوم مختلف می باشد. به همین خاطر است که اکثر عکاسان تبلیغاتی معروف دنیا در حقیقت یک تیم تبلیغاتی هستند.