آتلیه عروس
عکاسی حرفه ای با موبایل
عکاسی حرفه ای با موبایل
عکاسی حرفه ای با موبایل
عکاسی حرفه ای با موبایل
عکاسی حرفه ای با موبایل

facebook   instagram   telegram

عکاسی حرفه ای با موبایل

عکاسی حرفه ای با موبایل


این روزها دوربین های دیجیتالی در موبایل ها نیز مشاهده می شوند. دوربین موبایل ها یکی از چند شاخه دوربین های دیجیتالی است که هر روزه پیشرفت میکند. دوربین های موبایل امروزه می توان با دوربین های دیجیتال حرفه ای رقابت کند. چندین نکته برای عکاسی حرفه ای با موبایل وجود دارد :
1.    نور مناسبی به سوژه خود دهید : هر چه سوژه روشن تر باشد. وضوح عکس بهتر می شود. اگر در محیط بسته عکس میگیرید. نورها را زیاد کنید. یا از فلش گوشی خود استفاده کنید.
2.    به سوژه خود نزدیک شوید : سعی کنید کادر را با سوژه خود پر کنید. تا در هنگام ویرایش عکس را کراپ نکنید. این عمل باعث می شود کیفیت عکس کمتر شود.
3.    عکس ها را ویرایش کنید : این کار بسیار جالب و سرگرم کننده است. عکس خود را از لحاظ نور و کیفیت ویرایش کنید.
4.    بی حرکت باشید : هر چه دوربین موبایل بی حرکت تر باشد کیفیت عکس بهتر است.
5.    اشتباهاتتان را دور نریزید : عکس های خود را بر روی کامپیوتذ بریزید زیرا در آن کیفیت عکس بالاتر میرود. و شاید عکس ها به کارتان بیاید.
6.    از زوم دوربین موبایل استفاده نکنید : زیرا کیفیت عکس بسیار پایین می آید. بعضی از دوربین ها دارای امکان زوم اپتیکال می باشد که در آن زوم کردن ایرادی ندارد.
7.    از تراز سفیدی استفاده کنید : قابلیت اصلاح رنگ به شما می دهد . می توانید به عکسهایتان رنگ خوبی بدهید.
8.    زیاد عکس بگیرید و تجربه زیادی کسب کنید : دوربین های موبایل جزء دوربین های دیجیتال حساب می شود. شما می توانید تعداد زیادی عکس بگیرید در حالی که برای شما خرجی ندارد و از تجربیات خود استفاد کنید.
9.    لنز خود را تمیز نگه دارید  : موبایل در دست ما همیشه می باشد . برای همین اکثر اوقات لنز آن کثیف می باشد. و جای اثر انگشت بر روی آن است . برای عکاسی آن را تمیز نگه دارید.
10.    آداب استفاده از دوربین موبایل خود را رعایت کنید : هیچگاه از دوربین های خود استفاده نا به جا نکنید. در اماکن ممنوع مانند تئاتر و کنسرت عکسبرداری نکنید.