آتلیه عروس
عکاسی دیجیتال
عکاسی دیجیتال
عکاسی دیجیتال
عکاسی دیجیتال
عکاسی دیجیتال

facebook   instagram   telegram

عکاسی دیجیتال

عکاسی دیجیتال

عکاسی دیجیتال به ثبت تصاویر به وسیله دریافت و ثبت نور بر روی سطح حساس به نورحسگر الکترونیکی می گویند. عکاسی دیجیتال دارای ویژگی های علمی , هنری , صنعتی است. عکاسی دیجیتال در واقع به عنوان یک پدیده علمی متولد شده است و به شکل صنعت رونق پیدا کرده است و جنبه هنری در آن ظهور کرد. عکاسی دیجیتال در حال حاضر به عنوان رایج ترین تکنولوژی برای تصاویر دو یا سه بعدی شناخته شده است. کیفیت برتر , سرعت بالای بازدید ,آسانی نسبتی از ویژگی های منحصر به فرد عکاسی دیجیتال به شمار می آید. یکی از مهم ترین دلایلی که عکاسی دیجیتال در عرصه های خبرنگاری و تاریخ نگاری طرفدار دارد. به دلیل آسانی نسبی ویرایش عکس ها و هم چنین در دسترس بودن نرم افزارهای قدرتمند و متنوع به این عکس ها جنبه قابل اعتماد بودن و صداقت را در عکاسی دیجیتال ارائه می دهد. البته ویرایش عکس ها فقط مختص به عکاسی دیجیتال نیست. و این موضوع مبحثی مطرح در کل طول تاریخ عکاسی است.

عکاسی دیجیتال

در عکاسی دیجیتال عکس گرفتن با دوربین های دیجیتال کار سخت و پیچیده ای نیست. اندازه دیافراگم , فاصله , فوکوس , شاتر همه به صورت خودکار در عکاسی دیجیتال انجام می شود. در دوربین های دیجیتال یک سنسور حساس به نور به نام CCD وجود دارد. که کار فیلم را انجام می دهند. اندازه مساوی سه رنگ آبی , قرمز , سبز باعث به وجود آمدن نور سفید در عکاسی دیجیتال می شود. هرگاه تعادل بین این سه رنگ بهم بخورد باعث به وجود آمدن نور رنگی در عکاسی دیجیتال می شود.
عکاسی کردن با دوربین دیجیتال در لحظه ای که دکمه شاتر دوربین را فشار می دهید. تفاوت زیادی با لحظه ای که شاتر دوربین آنالوگ را فشار می دهید ندارد.