آتلیه عروس
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

facebook   instagram   telegram

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی به نحوه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه آن به نمایش گذاشتن دقیق سوژه با کیفیت محصول است. در عکاسی صنعتی تجهیزات مناسب و نورهای دقیق و کامل به کیفیت و دقت کارنیرو می بخشد. به بیان ساده عکاسی صنعتی نشان دادن نمای کامل محصول است در این بین بعضی عکاسان برای عکاسی صنعتی با طراحی دکورهای مناسب به عکاسی خود جنبه ای کاربردی تر می دهند. عکاسی صنعتی نوعی از عکاسی است که بیینده را به تفکر و اندیشه وا می دارد.
عکاسی از موضوعات مختلف که با فعالیت های شرکتی , تولیدی یا خدماتی در ارتباط باشند. جزو عکاسی صنعتی محسوب می شود. همچنین عکاسی صنعتی هدفی دیگر در خود دارد و آن میل به برقراری ارتباط است. یعنی عکاسان خوب در عکاسی صنعتی آن هایی هستند. که می توانند با بیننده خوب ارتباط برقرار کنند و آن هایی که در عکاسی صنعتی خود به اصطلاح با بیینده حرف می زنند. عکاسی صنعتی شاخه ای بسیار جذاب در عکاسی است. به شرط آنکه عکاس تفکر و سلیقه هم در کار خود ارائه دهد.
عکاسی صنعتی یکی از خدماتی ترین رشته عکاسی است. روابط عمومی ها , سازمان های تبلیغاتی و گرافیست ها شامل سفارش دهندگان عکاسی صنعتی هستند. با توجه و دقت می توان عکاسی صنعتی را ساده تر کرد. در عکاسی صنعتی می توان همراه با مدل جاندار باشد. و این تکنیک در جذاب تر و زنده شدن روش عکاسی صنعتی می افزاید . عکاسی صنعتی و تبلیغاتی شاخه های عکاسی می باشند. که شباهت های بسیاری دارند. در واقع عکاسی صنعتی زیر مجموعه ای از عکاسی تبلیغاتی است.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه آن به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول می باشد. در این شاخه از عکاسی  ،عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. به بیان ساده تر عکاس صنعتی وظیفه اش این است که نمای کاملی را از کالا برداشت کرده و جهت ارائه به مشتری یا کارفرما ارائه کند، در این شاخه همان گونه که بیان شد هدف تنها یک چیز است: نمایش کامل و واضح کالا از زوایای مختلف و زیبا .در این میان بعضی از عکاسان صنعتی سعی می کنند با طراحی دکورهای ساده منطبق با کاربردهای کالای مورد عکاسی کمی جنبه کاربردی تر به عکس داده و عکس را از آن سادگی آزاردهنده عموم عکسهای صنعتی نجات دهد ُ که بعضا بسیار سودمند واقع می شود و جذابیت بصری عکس را دو چندان می کند و گاه با کمی اغراق و بی تجربگی دکور بر سوژه غلبه می کند و خود را در عکس بیشتر به رخ می کشد. که این امر به تجربه یک عکاس صنعتی بر می گردد که تا چه میزان و چگونه دکور پس زمینه را تهیه و اجرا کند که به جذابیت کالا کمک کند ضمن اینکه خود دکور در حاشیه قرار داشته باشد .عکاسی به عنوان صنعت یعنی نوعی از عکاسی که انسان و تفکر و اندیشه اش هیچ گونه دخل وتصرفی در آن ندارد یا اگر دارد این اندیشه و تفکر صرفا جهت سامان دادن به عکس بر اساس اسلوب و روش های آزموده شده است و بدین منظور که عکس به جهت تکنیک مشکلی نداشته باشد.نوردهی یا نورپردازی درست باشد کادربندی بر اساس معیارهای شناخته شده صحیح باشد.بسیاری از عکس هادر شاخه های مختلف عکاسی مثل عکاسی صنعتی تبلیغاتی ،عکاسی خبری ،عکاسی طبیعت ونیز دیگر شاخه ها از این مقوله اند.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

در این گونه عکاسی عکاس صنعت گری است که می تواند دقیق و زیبا عکاسی کند و بسیاری از ذوق ها این گونه عکس ها را می پسندند و از دیدن آن ها لذت می برند. اما آن جا که عکاسی به عنوان هنر مطرح می شود تعریف دقیق دادن از عکس خوب اگر ناممکن نباشد کار دشواری است.آن جا که عکاسی را هم طراز شعر ناب می شناسیم همان قدر که تعریف دادن از شعر مشکل است عکاسی را هم نمی توان توضیح داد.عکس به عنوان یک عنصر اساسی و مهم در طراحی گرافیک به شمار می رود. در محاورات روزمره و مکالمات افراد غیر حرفه ای، از عکاسی حرفه ای تبلیغات به عنوان عکاسی صنعتی نام برده می شود. در واقع منظور تهیه عکس از محصولاتی است که در صنایع تولید می شود یا عکسی که از خطوط تولید صنایع تهیه می شود.عکاسی ازهرموضوعی که با فعالیت های شرکتی تولیدی یا خدماتی در ارتباط باشد، در حیطه عکاسی صنعتی قرار می گیرد. پس میدان عمل عکاسی صنعتی ، بسیار وسیع است؛ زیرا تنوع محصول و خدماتی که می تواند درکشور سازنده مصرف و یا به دیگر کشورهای جهان صادر شود، نیز مطرح خواهد شد. عکاسی صنعتی در برگیرنده تمام کارهایی است که به تولیدکننده کمک می کند تا محصولاتش را تبلیغ کند و بفروشد. وظیفه عکاسی صنعتی هم این است که موضوع از جلوه و نمای بهتری نسبت به موضوع های مشابه برخوردار باشد. عکاسی صنعتی به طور خلاصه مرکز توجهش صنعت است.عکاسی صنعتی هدفی را دنبال می کند که میل به برقراری ارتباط است. چه بسا که موثرترین عکسهای صنعتی ، عکسهایی ساده و سرراست بوده اند که از تمهیدات عکاسی ، فنون غیرمتعارف و جلوه های ویژه در آنها خبری نبوده یا بسیار کم از آنها استفاده شده است ؛ اما گفتنی است که در بعضی مواقع ، همان تمهیدات جزیی سبب شده است که این عکسها یک سر و گردن از دیگر عکسها برجسته تر باشند. عکسهای صنعتی خوب ، آنهایی هستند که می توانند ارتباط برقرار کنند؛ آنهایی که به اصطلاح با بیننده حرف می زنند. همان عکس هایی که توجه ما را جلب می کنند و در رقابت پیروز می شوند. عکاس حرفه ای صنعتی هرگز این عامل کلیدی را از نظر دورنمی دارد.

استفاده از هود در عکاسی صنعتی
یکی از مشکلاتی که ممکن است در عکاسی صنعتی با آن رو در رو باشید نور شدید آفتاب یا زوایه اشتباه دوربین است. که باعث دیده شدن دایره ای کوچک و روشن در آن می باشد. هود وسیله ای است که در عکاسی تبلیغاتی و صنعتی بر روی لنز قرار می گیرد. و جلوی نورهای اضافی را تا حد ممکن می گیرد. این لکه های ریز را که نقاط خورشیدی می گویند. در محیط داخلی مکان های صنعتی روی عکس ظاهر می شود. پس بهترین وسیله برای جلوگیری از نورهای اضافی هود است. عکاسی صنعتی دنیا را تغییر داد . به طوریکه با این نوع عکاسی کارفرماها توانستند. محصولات خود را به بیننده های خود به بهترین شکل نمایش دهند. عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی است که برا ی بهتر دیده شدن محصولات استفاده می شود. آتلیه روزبه یکی از با سابقه ترین ها در حوزه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی می باشد.

عکاسی صنعتی

عکس به عنوان یک عنصر اصلی در طراحی گرافیک به شمار می آید. منظور از عکاسی صنعتی در واقع تهیه عکس از محصولاتی است که در صنایع تولید می شود. عکاسی از هر موضوعی که با فعالیت های شرکت های تولیدی یا خدماتی در ارتباط باشد. عکاسی صنعتی به شمار می آید. عکاسی صنعتی هدفی را دنبال می کند. که میل به برقراری ارتباط است. موثرترین عکس های صنعتی عکس های ساده و رو راست هستند که از فنون غیر متعارف و جلوه های ویژه از آن خبری نباشد. عکس هایی که به راحتی بتوانند ارتباط برقرار کنند. در کل عکس صنعتی خوب عکسی است که با بیننده حرف بزند. عکاسی صنعتی یکی از خدماتی ترین رشته های عکاسی است.در این رشته از عکاس باید حداکثر تسلط به تئوری و تکنیک را داشته باشیم. در عکس تبلیغاتی عکاس هرچه بیشتر اطلاعات در مورد سفارش دهنده داشته باشد عکس موفق تری خلق میکند. معکولا عکاسی صنعتی مشتریان خاص خود را دارد. بخشهای اقتصادی و بازرگانی , صاحبان صنایع , سازمان های تبلیغاتی , بازرگانی و ...از جمله مشتریان این نوع عکاسی به شمار می آیند. برای تسلط به عکاسی صنعتی و تبلیغاتی باید تمرینات و در های این رشته را بگذرانید.

نام شما: *
مطلب شما: *
کد روبرو: captcha*
آی پی شما: 54.224.99.70