آتلیه عروس
عکاسی عروس
عکاسی عروس
عکاسی عروس
عکاسی عروس
عکاسی عروس

facebook   instagram   telegram

عکاسی عروس

عکاسی عروس

عکاسی عروس

امروزه عکاسی عروس همانند همه جنبه های زندگی که با گذر زمان و با زمان به روز شده و در واقع همراه مد پیش می رود. عکاسی عروس نیز نسبت به گذشته نیز با مد امروزی همگام شده و تکنیک های به عکاسی عروس اضافه و تکنیک هایی از آن کم شده یا به عبارت دیگر کم رنگ تر شده و عکاسی عروس را تبدیل به یکی از جنبه های مهم مراسم عروس یا به عبارت دیگر مهم ترین جنبه مجلس عروس تبدیل کرده است.عکاسی عروس امروزه با متدهایی همراه می باشد.که در عین به روز بودن و قرار گرفتن در یک سطح بین المللی , دارای معیارهایی است که عکاسی عروس را زیباتر کرده است. یکی از این متدها که به عکاسی عروس امروزه جلوه خاصی بخشیده است . نورپردازی در عکاسی عروس است البته نور و ترکیب رنگ ممکن است بسته به سلیقه شخصی عروس و داماد قابل تغییر باشد

 ولی امروزه عکاسی عروس با رنگ هایی به اصطلاح عامیانه رویایی رنگ های سرد و یا به عبارت دیگر saturation کم یکی از پرطرفدارترین نوع نور پردازی در عکاسی عروس است.
در این جا گذری می کنیم به نورپردازی فضاساز: می توانیم لوکیشن هایی که برای عکاسی عروس استفاده می کنیم را از نظر فضاسازی و نور به قسمت های زیر تقسیم می کنیم :
Low _ key در این صحنه و نور از عکاسی عروس تم خاکستری متوسط تا سیاه بیشتر به چشم خورده و احساسی از غروب , اعتدال و تراژدی را القا می کند.
Very low key در این لوکیشن بیشتر سیاهی به چشم می خورد با روشنایی کم که حالت بسیار دراماتیک و راز و رمز شبانه به همراه خود دارد.
High key  صحنه ای سرد با تم رنگ های خاکستری متوسط تا سفید برای القای شادی و برای عروس و داماد در عکاسی عروس خواهد داشت.
Very high key صحنه ای پر از مایه های سفید تا خاکستری برای القای حالاتی مثل ظرافت , سادگی , و شادی در عکاسی عروس است.

عکاسی عروس

عروسی، سور بیوگانی مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب، گروه‌های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می‌گردد. جشن عروسی از مبحث کارکردی ازدواج جدا بوده و بخش قانونی و کارکردی ازدواج در کشورهای گوناگون، معمولاً در دفاتر قانونی انجام می‌شود.برگزاری جشن برای عروسی ریشه در اعماق قبل از تاریخ دارد. در انجیل از معجزه عیسی در یک مراسم جشن عروسی در روستای قانا به تفصیل سخن گفته شده‌است.در ایران نیز جشن عروسی پیر شالیار که ریشه‌های کهن اساطیری دارد، هنوز همه ساله در سالگرد ازدواج وی در مناطقی از کردستان گرامی داشته می‌شودعکاسی عروس شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از جشن عروسی و حاشیه‌های آن عکسبرداری می‌شود.

نورپردازی عکاسی عروس

یکی از ویژگی های عکاسی عروس که جوهر اصلی عکاسی است. نورپردازی عکاسی است. گرفتن عکس در واقع ثبت نور رد شده از لنز دوربین عکاسی است. پس از اهمیت بالایی برخوردار است. نورپردازی در عکاسی عروس و اسپرت و... یکی از مشکل ترین و پیچیده ترین مباحث عکاسی محسوب می شود. عناصر نور پردازی گاهی می توانند ساده باشد. مانند نور خورشید و یا فلاش دوربین . در هنگام دیدن عکس چشم بیننده به طور ناخود آگاه جایی را می بیند که بیشترین کنتراست نور را دارد. موضوعی که علاقمند به نمایش آن هستید باید نوردهی خوبی داشته باشد و در مرکز کنتراست نور باشد.نور به حال و هوای عکس تاثیر زیادی می گذارد.در محیط روشن حس شادتر و در محیط تیره و تاریک حس تنهایی و ناراحتی را به بیننده القا می کند.

عکاسی عروس


در این مقاله ی عکاسی عروس قصد داریم . به شما نکاتی را یاد دهیم. تا نتایج کارتان بسیار رضایت بخش باشد. اگر به تازگی شروع به عکاسی عروس کردید. این مطلب می تواند شروع خوبی برایتان باشد.
به عروس ژست دهید برای جذابیت بیشتر عکس از عروس بخواهید تا هنگام عکاسی بدن خود را نرم کند و هر حالتی که شما به آن می دهید. را راحت تر اجرا کند.
اگر از فلاش استفاده میکنید. سرعت شاتر را به حداقل برسانید. تا بیشترین استفاده را از نور ببرید. همراه با سوژه حرکت کنید. تا سوژه فریز شود و پس زمینه محو گردد.
از دیافراگم باز استفاده کنید. این عمل باعث می شود که سوژه در فوکوس قرار گیرد و پس زمینه محو می شود.
از خطوط معماری قوی ,همچنین ستون ها برای پس زمینه کارتان استفاده کنید.
در کادربندی عکاسی عروس از خود خلاقیت نشان دهید.
در هنگام عکاسی عروس به سایه ها توجه کنید. اگر در روز عکاسی نور خورشید شدت دارد از فلش مکمل برای تراز نور صحنه استفاده کنید.
به جزییات توجه کنید. به تمام چیزهای اطرافتان توجه داشته باشید. و بدون ترس از آن ها عکس بگیرید.
در هنگام عکاسی عروس ترکیب بندی زیرکانه ای داشته باشید پیش از آنکه فوکوس را انجام دهید.
در هنگام عکاسی عروس در فضای بسته باید نور فلاش را به سقف بتابانید. و نور دهی را با نور محیطی تنظیم نمایید.

user
ندا
سلام مرسی زیبا هه

user
یگانه
سلام کیفیت تایپ و جداسازی پاراگراف ها خوب نیس.ینی افتضاحه.لطفا اگه امکانش هست بهتر بشه.با تشکر

نام شما: *
مطلب شما: *
کد روبرو: captcha*
آی پی شما: 54.224.99.70