آتلیه عروس
عکاسی و فیلمبرداری زیر آب
عکاسی و فیلمبرداری زیر آب
عکاسی و فیلمبرداری زیر آب
عکاسی و فیلمبرداری زیر آب
عکاسی و فیلمبرداری زیر آب

facebook   instagram   telegram

عکاسی و فیلمبرداری زیر آب :

امروزه همه مردم خواهان تغییرات و ایده های جدید برای کلیپ مراسم خود می باشند. ( یا حتی عکاسی و فیلمبرداری صنعتی و ...) که عکاسی و فیلمبرداری در زیر آب ایده ایی بسیار ناب می باشد. بهره برداری از دوربین عکاسی یا فیلمبرداری در زیر آب نیازمند استفاده از وسایل مخصوص و تکنیک های ویژه ایی می باشند.
عده ایی از سازندگان لوازم عکاسی محفظه های ضد آب برای دوربین های حرفه ای خود ساخته اند. که می توان دوربین خود ( لنز و فلاش ها و...) در آن قرار داد که در زیر آب بتوانند از آن استفاده کنند. همان طور که می دانیم ضریب انکسار آب ( شکسته شدن ) آب بیشتر از هواست .

همان طور که میدانید ضریب انکسار آب ( شکسته شدن ) آب بیشتر از هواست . به عنوان مثال با فرو بردن یک میله یا تکه چوب در داخل میبینید. که کوتاهتر و شکسته به نظر می آید. در واقع آب مانند لنز اضافی عمل می کند و این موضوع سه مشکل دارد:
اشیاء و موضوعات در زیر آب یک چهارم نزدیکتر از آنچه هستند دیده میشود.
اشیاء و موضوعات در زیر آب یک سوم بزگتر از اندازه واقعی شان دیده می شوند.
زامیه پوشش لنز در زیر آب به میزان یک چهارم کاهش می یابد.
از دیگر خصوصیات آب , جذب و یا بهتر است که بگوییم خورندگی نور است. نصفی از نور قرمز موجود در نور خورشید در فاصله یک متری از سطح آب حذف می شود. ودر 5متری نور قرمز کاماا حذف می شود و در 10 متری تمام نور نارنجی و در 20 متری تمام رنگ ها به خاکستری مایل به آبی به نظر می آیند.
نور شفاف آفتاب , آسمان صاف , آب زلال و آرام بهترین موقعیت برای عکاسی است. برای گرفتن عکس در زیر آب برای بهتر شدن عکس لحظه ایی نفس خود را حبس کنید که در خد امکان از لرزش دست جلوگیری میکند.
ایده ی فیلمبرداری در زیر آب ایده ایی ناب و جدید است که آتلیه روزبه با به کارگیری از آن این امکان را به عروس , دامادها می دهد که در مجلس ( پروجکشن ) یا فیلم عروسی توجه همگان را به خود جلب میکند.