آتلیه عروس
عکس خبری
عکس خبری
عکس خبری
عکس خبری
عکس خبری

facebook   instagram   telegram

عکس خبری

عکاسی خبری


بیشتر مردم فکر میکنند که فتوژورنالیسم ( عکاسی خبری ) یکی از بهترین ابزارهای ارتباط جمعی می باشند . حالات چهره , احساسات و حرکات بدن ژست ها و کادر بندی ها و حتی نور و سایه همگی می توانند کلمات داستانی را نقل کنند. نقل کردن داستان را به شیوه عکاسی , عکاسی خبری ( فتوژورنالیسم ) می گویند. که شامل داستان های نقل شده توسط عکاس که باید از قوانین خبرنگاری پیروی کند. و باید داستان ها واقعی باشند. و دور از آن سوگرایی تعریف کند. غالبا عکس های خبری را در مجلات , ایستگاه های خبری و وب سایت ها می بینید. که امروزه برای آتلیه ها هم قابل استفاده است. عکس های خبری زمینه های مختلفی دارد از جمله ورزشی , خبر لحظه ای , پرتره , داستان های مصور , عکاسان خبری شهرت زیادی ندارند. ولی در این زمینه عکاسان خوب و حرفه ای زیاد وجود دارد. عکاسان خبری از رشته عکاسی های پررقابت است اگر می خواهید. در این شاخه موفق باشید. باید ذوق و سلیقه و مهارت خاص داشته باسید. که قبل از هر چیز به مهارت های فردی باید اهمیت داد . در این نوع عکاسی باید مهم ترین جنبه های داستان را مشخص کنید. عکاس , عکاسی خبری باید در زمینه های خبرنگاری , مصاحبه و نویسندگی تجربه داشته باشد.

عکس‌  خبری ( خانوادگی)

که عکاس باید در این زمینه رزومه بی نقصی داشته باشد. رزومه مستلزم عکاس های خبری است.عکس‌های خبری و خانوادگی در عروسی کار تنش زایی است. عکس‌های خانوادگی معمولا در زمان بسیار کوتاهی و در بین عقد و مراسم عروسی انجام می‌گیرد . تجربه به من نشان داده است که وقتی مراسم با تاخیر شروع می‌شود، زمان عکس‌های خبری و خانوادگی نیز کوتاه تر می‌گردد. هماهنگ سازی و چینش گروه‌های خانواده برای عکس، وظیفه عکاس پرتره‌های خانوادگی می‌باشد.
نکاتی برای عکاسی خبری و خانوادگی در عکاسی : آماده بودن مهمترین عامل برای راحتی کارتان در عکاسی خبری ( خانوادگی) می‌باشد. احساسات را ثبت کنید و داستان آنها را به تصویر بکشید تا لحظه های جادویی یک عمر باقی بمانند. نباید از یک زوج یا خانواده آن ها در عکس های خبری درخواست کرد که ژست های خود را تکرار کنند و باید برای ثبت لحظات کوچک و ناگهانی آنها آماده باشید.
صدها لحظه خاص در یک عروسی وجود دارند که شما به عنوان یک عکاس باید ببینید و از آنها عکس بگیرید. مراسم خاصی مثل خطبه عقد از جمله اتفاقاتی هستند که تکرار نمی‌شوند پس باید از قبل در جای مناسبی قرار بگیرید اما نباید سر راه باشید. برای افزودن یک حالت جالب به عکس از فلاش با همزمانی آهسته استفاده کنید تا راه رفتن زوج، مات شود اما میانه عکس به دلیل فلاش واضح و شارپ بماند. حالت عکس را به TV یا S تغییر دهید و از سرعت شاتر کم حدود یک چهارم ثانیه استفاده کنید. از فلاش خود دوربین یا یک فلاش جداگانه با توان بیشتر استفاده کنید. هنگام استفاده از حالت همزمانی آهسته، شاتر زمان خیلی بیشتری باز می ماند تا نور بیشتری را ثبت کند.
هنگام عکاسی از یک عروسی و ثبت عکس خبری ، باید همیشه یک دوربین اضافی همراه خود داشته باشید. قانون مورفی می‌گوید که اگر چیزی بتواند اشتباه پیش برود، حتما میرود پس حتما یک دوربین اضافی همراه خود داشته باشید. حتی بهتر است که دو دوربین با دو نوع لنز مختف همراه داشته باشید. علاوه بر این چند رفلکتور طلایی و نقره‌ای بزرگ نیز همراه خود ببرید تا بتوانید حرارت و نور لازم را در مواقع لزوم روی صورت سوژه‌ها بتابانید.عروسی رخدادی است که یک بار اتفاق می افتد، در نتیجه به عنوان عکاس فشار زیادی روی شانه‌های شما است. تمام مدت حاضر باشید. در عین گرفتن عکس های خانوادگی خلاق هم باشید. بسیاری از عکاسان ابتدا عکاسی در یک عروسی را به عنوان دستیار آغاز می‌کنند و پس از مدتی مسئولیت بزرگ آن را به تنهایی به دوش می‌گیرند. اگر یک عکاس پیشرو هستید، چند نفر دستیار نیز برای پشتیبانی همراه خود ببرید. به یاد داشته باشید که این عکس‌ها برای یک عمر باقی می مانند پس حتما کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.