آتلیه عروس
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس

facebook   instagram   telegram

عکس

عکس

عکس یکی از ارزشمندترین بازمانده از خاطرات لحظات تلخ و شیرین تمامی انسانهاست و اشخاص با عکس گرفتن و تهیه عکس ازمهمترین لحظات و ایام خود مثل تولد،ازدواج،سفر و ... این خاطرات این ایام را ثبت می کنند، اما در بسیاری از مواقع عکس های گرفته شده در این روزها یا مراسم از کیفیت بالا برخودار نیستند و مطابق میل شخص نمی شوند و در نهایت عکس ها یا تار می شوند یا نور عکس ها و تنظیم نیست و سبب می شود تا عکس های زیبایی نداشته باشیم. دراین مطلب سعی برآن شده تا نکاتی کلیدی در خصوص عکس گرفتن و ایجاد عکس های زیبا را برای شما عزیزان ارائه نماییم.

5 نکته برای گرفتن عکس زیبا و حرفه ای

1-کادربندی حرفه ای اما خلاقانه عکس

برای کادربندی در عکس گرفتن حساسیت بیش از حد نداشته باشید و اگر میخواهید از مدلی عکس بگیرید حتما سعی کنید به سوژه عکاسی خود نزدیک باشید و از فاصله دور عکس نگیرید و کادری متفاوت و خلاقانه از سوژه عکس خود تهیه کنید.

برای رسیدن به عکسی زیبا می توانید سوژه خود را در یک سوی کادر و فضایی را در روبری سوژه عکس در طرف دیگر کادر قرار دهید که سبب زیبا شدن عکس شما می شود ؛همچنین می توانید فضای مات را در روبروی سوژه عکس خود قراردهید تا عکسی خاص داشته باشید.

2- فوکوس در عکس گرفتن

حتما برای داشتن عکس زیبا به نقطه ی فوکوس خود دقت نمایید تا عکس تاری نداشته باشد و از نکات بسیارمهم برای عکس گرفتن حرفه ای پیدا کردن نقطه فوکوس مناسب است.

عکس

عکس

3- تنظیم فلاش برای ایجاد عکس با نوری مناسب

شاید در عکس گرفتن استفاده از فلاش در روز بسیار عجیب باشه اما جالب است بدانید بهترین زمان برای استفاده از فلاش در عکس گرفتن روز است زیرا نور خورشید در رزوزهای آفتابی می تواند مشکلات زیادی مثل نور بیش از حد و عدم تعادل نور عکس، را در عکس گرفتن ایجاد کند.

4-لنز دوربین خود را قبل از عکس گرفتن تمیز کنید

تمیز بودن لنز دوربین در هنگام عکس گرفتن شاید نکته ای بسیار ساده باشد اما نکته ای بسیار مهم و کلیدی است تا عکس شما شفاف و زیبا باشد. پس حتما پیش از گرفتن عکس و شروع عکس گرفتن لنز دوربین خود را تمیز کنید.

5-از زوم دیجیتال در عکس گرفتن خودداری کنید

شاید بارها این نکته بیان شده که در عکس گرفتن از زوم دیجیتال استفاده نکنید و تا حد امکان به سوژه عکس نزدیک شوید تا کیفیت عکس کاهش نیابد. اما اگر بازهم از کادرعکس خود راضی نیستید می‌توانید بعد از عکاسی، عکس را کراپ کنید و تفاوتش در این است که کیفیت عکس شما کاهش نمی یابد.