آتلیه عروس
مدل لباس عروس
مدل لباس عروس
مدل لباس عروس
مدل لباس عروس
مدل لباس عروس

facebook   instagram   telegram

مدل لباس عروس

هر عروسی در جشن عروسی خود تمایل دارد که با زیبایی خود در جشن عروسی خود بدرخشد،از جمله مواردی که عروس را نسبت به سایر مهمانان متمایز می کند مدل لباس عروس است و مدل لباس عروس از جمله وارد حائز اهمیت در جشن عروسی می باشد. مدل لباس عروس بسیار متنوع و دارای رنگهای روشن اما متفاوتی است. اما مرسوم ترین مدل لباس عروس سفید می باشد. مدل لباس عروس سفید از زمان ملکه ویکتوریا در انگلستان شروع و مرسوم شد. او نخستین شخصی نبود که مدل لباس عروس خود را با رنگ سفید انتخاب می‌کرد اما بهتر است بدانید که  پیش از او، رنگ و مدل لباس‌ عروس وابسته به شرایط اجتماعی و فرهنگی خانواده عروس بود.

مدل لباس عروس

تاریخچه مدل لباس عروس

در تمامی دوران ها عروس ها سعی نموده اند با استفاده از مرغوب ترین پارچه ها و بهترین طراحان و خیاطان مدل لباس عروس منحصر به فردی برای خود تهیه نمایند تا در شب عروسی مدل لباس عروس خاصی داشته باشند و بدرخشند.

زیبایی  و نوع پارچه و مدل لباس عروس کاملا وابسته به سطح مالی خانواده برای برگزاری جشن و تهیه مدل لباس عروس می باشد. با مروری برای تاریخ می توان گفت با شروع جنگ جهانی اول با توجه به شرایط و موقعیت خانواده ها از تجملات مدل لباس عروس کاسته شد و حتی در میان اشراف زادگان نیز مدل لباس عروس ساده تر مرسوم گردید.

خانم کوکو شانل نخستین بانویی بود که مدل لباس عروس کوتاه را برای جشن عروسی خود در نظر گرفت و در شب عروسی خود مدل لباس عروس ایشان برخلاف مدل لباس عروس رایج در آن زمان، کوتاه بود و این مدل لباس عروس بسیار استقبال عموم قرار گرفت.

مدل لباس عروس

مدل لباس عروس

در زمان جنگ جهانی دوم رسم کرایه کردن مدل لباس عروس آغاز شد بدین جهت که با توجه به حضور در شرایط جنگ و عدم امکان تهیه مدل لباس عروس دلخواه، اکثریت عروس ها مایل بودند از مدل لباس عروس اطرافیان و آشنایان که در فرصت کافی و با زیبایی تهیه گریده است استفاده نمایند. ولی طولی نکشید و بعد از جنگ جهانی دوم باز هم مدل لباس عروس بلند و سفید رایج شد. 

اصولا رنگهای مورد استفاده در مدل لباس عروس رنگ های سفید، کرم، شیری و عاجی رنگ بودند ولی در برخی مدل لباس عروس ها نیز  از دیگر رنگهای روشن هم استفاده میشد.
اکنون اکثریت مدل لباس عروس ها با توجه به موقعیت و شرایط اجتماعی و فرهنگی عروس طراحی می شود و در انتخاب مدل لباس عروس محدودیتی وجود ندارد و عروس ها از هر نوع مدل لباس عروسی که بخواهند استفاده میکنند و مدل لباس عروس کاملا سلیقه ای شده و از رسوم خاصی پیروی نمی کند.